Depresja i lęk, depresja test, psychoterapia depresji, objawy, depresja i agresja,i co dalej, i alkohol, i bezsenność,i jej skutki, i nerwica, lęk przyczyny

Forum o depresji i lęku.

#1 2012-10-02 00:46:28

regulator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-12
Posty: 84
Punktów :   

Terapia interpersonalna koncentruje się na zachowaniach

Depresja
Terapia interpersonalna koncentruje się na zachowaniach i interakcji depresji pacjent z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami i innych ważnych ludzi napotkanych na dzień na dzień podstawie. Podstawowym celem tej terapii jest poprawa zdolności komunikacyjnych i zwiększenia samooceny w krótkim okresie czasu. To trwa zwykle trzy do czterech miesięcy i działa dobrze na depresję spowodowaną przez utratę i smutek, konflikty w relacjach, ważnych wydarzeń życiowych, izolacji społecznej lub przejściami ról (np. staje matka lub opiekun).
Cognitive Behavioral Therapy na depresję
Behawioralnej (CBT) obejmuje kilka różnych podejść do terapii, z których wszystkie koncentrują się na jak myślenie wpływa na sposób osoba czuje i działa. Pomysł behawioralnej jest to, że można zmienić sposób myślenia o sytuacji, a kiedy to zrobisz, możesz również zmienić sposób czuć i działać. W rezultacie, można czuć się lepiej, a zachowują się inaczej w odpowiedzi na stres życia, nawet gdy sytuacja pozostaje taka sama.
Podczas gdy inne podejście do leczenia opierają się głównie na analizie i odkrywania relacji człowieka z otaczającym ich światem, w centrum CBT jest na naukę. Funkcje terapeuta pod wieloma względami podobny do nauczyciela. On lub ona prowadzi klienta przez proces uczenia się, jak zmienić swojego sposobu myślenia, a potem, jak się zachować w tej nauce. Ponieważ nie ma konkretny cel i proces przybyciu na to, CBT jest często bardziej zawężone. Jest również zwykle w mniej czasu niż inne terapie.
Dwa przykłady różnych rodzajów CBT są:
• Racjonalna terapia zachowania lub emocji REBT. REBT koncentruje się na sposób emocje wpływają na sposób myślenia i działania. To pomaga klientowi rozpoznać, że intensywność negatywnych emocji może zmienić jakość swojego myślenia. Wynik jest często nadmierną reakcją i utrata perspektywie. Nacisk terapii jest więc na naukę, jak przywrócić równowagę emocjonalną, myśląc bardziej realistycznie o sytuacji.
• dialektyczny terapia behawioralna lub DBT. DBT podkreśla ważność osoby zachowań i uczuć i uspokaja jednostkę, że te uczucia i zachowania są zrozumiałe. W tym samym czasie, zachęca jednostki do zrozumienia, że ​​odpowiedzialność za zmianę niezdrowego lub destrukcyjne zachowanie jest jego lub jej własnego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
najbardziej śmieszne kawały jak odgrywać latynosa sido z polakami skaza moczanowa u drobiu www.fajnonapity.pun.pl