Depresja i lęk, depresja test, psychoterapia depresji, objawy, depresja i agresja,i co dalej, i alkohol, i bezsenność,i jej skutki, i nerwica, lęk przyczyny

Forum o depresji i lęku.

#1 2010-08-25 23:18:54

regulator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-12
Posty: 84
Punktów :   

Czy mam depresję? - test 1

Czy mam depresję? - test
Aktualne szacunki rozpowszechnienia zaburzeń nastroju wskazują, że ok. 21% kobiet i 13% mężczyzn w jakimś okresie życia cierpi na depresję. Ma ona niezwykle duży i niekorzystny wpływ zarówno na osoby chore, jaki i ich rodziny i środowisko społeczne. Według badań przeprowadzonych na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia, depresja zajmuje  drugie miejsce – tuż za chorobami serca - pod względem obciążenia dla życia ludzi na całym świecie.

Prawie każdy doświadczył w swoim życiu któregoś z elementów depresji, przeżywał smutek, przygnębienie, zniechęcenie. Dopiero jednak zespół objawów utrzymujący się przez dłuższy okres czasu (min. 2 tygodnie), można nazywać depresją. Jest to choroba wielopostaciowa, charakteryzująca się mnogością objawów różniących się głębokością i czasem trwania. Najpoważniejszym jej skutkiem jest samobójstwo chorego, zawsze zaś towarzyszą jej zaburzenia rytmów życiowych, niemożność dotychczasowego funkcjonowania w rodzinie i pracy, cierpienie.

Depresję można i trzeba leczyć! Jeśli podejrzewasz, że Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich może dotyczyć problem depresji, rozwiąż test. Może on stanowić dla Ciebie ważną wskazówkę. Nie musisz dłużej cierpieć.

Test pochodzi z serwisu www.infotesty.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
plag egipski samiec platki gania www.elitepl.pun.pl sido z polakami www.tgk.pun.pl